Alicja Serowik - DO ŚË SÅJD (1)

Alicja Serowik - DO ŚË SÅJD

ładowanie
39,99
PLN
za
szt.
szt.
ładowanie

Produkt niedostępny w tej liczbie

Dostępna ilość:

Zadaj pytanie o przedmiot
  •  

„DO ŚË SÅJD” – to najnowszy album wokalistki Alicji Serowik inspirowany pieśniami kurpiowskimi. Jest to kontynuacja projektu, którego owocem była EPka, wydana w marcu 2016 roku. Alicja postanowiła udać się w dalszą drogę odkrywania swoich korzeni, aby choć na chwilę zabrać 
słuchaczy w inny wymiar – w świat romantyczny, nostalgiczny, pełen namiętności i pragnień. 

Płyta zawiera dziesięć utworów zaczerpniętych ze źródła wiedzy o kulturze muzycznej kurpiowskiego ludu – „Puszcza Kurpiowska w pieśni”, opowiadających o życiu zwykłych ludzi, ich tradycjach i obyczajach, aranżacyjnie zanurzonych w nurcie szeroko rozumianej muzyki improwizowanej. Wśród utworów tradycyjnych znalazła się również kompozycja własna, napisana specjalnie przez pianistę Michała Marka Ciesielskiego, odpowiedzialnego również za aranżacje wybranych utworów, jako wyraz osobistego, współczesnego spojrzenia na przestrzeń muzyki kurpiowskiej. 

Do nagrania płyty Alicja zaprosiła oprócz wspomnianego już Michała, znakomitych muzyków o otwartych i szerokich muzycznych horyzontach: kontrabasistę Krzysztofa Słomkowskiego, akordeonistę Arka Czernysza, perkusistę Adama Golickiego oraz kwartet smyczkowy Bonsai.

Dla muzyków improwizujących wyzwaniem stało się odczytanie na nowo mocno zakorzenionych w tradycji kompozycji i spojrzenie na nie przez pryzmat całkowitej swobody wypowiedzi, a tym samym nadanie im nowego życia. Muzykom udało się pogodzić stylistykę kurpiowskich pieśni z jazzowym przekazem. Stworzyli dzieło, które staje się spoiwem dla różnobarwnych środków muzycznego wyrazu. Zaczerpnęli również z samego źródła – wiecznie bijącego kurpiowskiego piękna, w którym drzemie niezwykła moc, starając się ukazać tę nieuchwytną melancholię, tęsknotę, kroplę duszy i zadumy, zarazem światło i mrok, a także to, co łagodne i surowe. Ukazując to w jedenastu różnych muzycznych obrazach.

Dodaj opinię Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie.

Dodane opinie (0)
ładowanie
Powiązane produkty
The Brag Pack - Tinted
The Brag Pack - Tinted
34,99 PLN
Gaba Janusz - Chwile, które znasz
Gaba Janusz - Chwile, które znasz
29,99 PLN
Olko.m.trio. - True
Olko.m.trio. - True
34,99 PLN
Adam Golicki Trio - Reflections
Adam Golicki Trio - Reflections
39,99 PLN
PIOTR LEMAŃCZYK ELECTRIC BAND - BOOST TIME
PIOTR LEMAŃCZYK ELECTRIC BAND - BOOST TIME
39,99 PLN
Confusion Project - Last
Confusion Project - Last
39,99 PLN

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl